6.8 C
Birštonas
2024 / 04 / 19

Didžiausios būstų pirkėjų klaidos ir kaip jų išvengti

Ar jau skaitėte?

Naujas būstas ne vienam pirkėjui yra didžiausia gyvenimo investicija, tad baiminamasi, ką daryti, kad šis pirkinys neapkarstų. Kad taip nenutiktų, nekilnojamojo turto specialistas Almantas Asipavičius pataria kuo geriau išanalizuoti perkamą būstą, jo konstrukciją, statyboms naudotas medžiagas, taip pat atsakyti į visus kylančius klausimus, net tuos, kurie iš pirmo žvilgsnio neturi daug reikšmės. Būtent jie ilgainiui gali virsti dideliu galvos skausmu.

- Reklama -

Teisingai įvertinti norus ir galimybes – pusė darbo

Pasakodamas apie tai, kaip teisingai pirkėjams pasirinkti naujus namus, kad netektų gailėtis investuotų pinigų, A. Asipavičius atkreipia dėmesį, jog svarbiausia – tinkamai įvertinti norus ir apskaičiuoti galimybes. Tai pradinis etapas, kuris, specialisto pastebėjimu, daugeliui nėra jau toks paprastas. Todėl ieškantiems naujų namų jis pataria kuo labiau atsigręžti į savo gyvenimo būdą, laisvalaikį.

„Pagal tai, kokie yra kasdieniai žmogaus įpročiai ir pomėgiai, galima susidaryti tikslesnį vaizdą, kas pirkėjui svarbu ir kokio būsto jis ieško. Pavyzdžiui, jeigu gyvena aktyviai, mėgsta sportuoti, bėgioti arba jei laiko augintinį, kurį reikia vedžioti, patariu įsitikinti, ar visa tai galės patogiai daryti aplink savo naujuosius namus“, – sako A. Asipavičius.

Nekilnojamojo turto agentūros „Capital“ ekspertas pastebėjo ir tai, kad pirmojo būsto paieškas pirkėjai labai dažnai pradeda nepasitarę su banku, neįvertinę savo finansinės padėties. Dažnai ieško brangesnio būsto nei gali įpirkti, todėl sužinoję tikrąsias galimybes, nusivilia. Dar vienas neretai pasitaikantis sunkumas – neteisingai apskaičiuojamos būsto įrengimo išlaidos. Joms pasiliekama per mažai lėšų arba stengiamasi sutaupyti naudojat pigesnes medžiagas. Planuojant būsto įrengimą, specialistas pataria naudoti kuo kokybiškesnes medžiagas.

„Sutinku žmonių, manančių, kad jei pasistatys gerą televizorių, tai būstas atrodys prabangiai. Tikrąjį komforto pojūtį namuose kuria pagrindiniai dalykai, tokie kaip kokybiškos grindys ar durys. Prabangesnius šviestuvus ar kitas detales, jeigu jų norima, galima įsigyti ir vėliau. Visuomet žvelgiu iš tos pusės, kaip būtų, jeigu turtą prireiktų parduoti? Jei butas yra aukštesnės klasės, bet nekokybiškai įrengtas, rasti pirkėją bus problema“, – yra pastebėjęs A. Asipavičius.

- Reklama -

Trūkumai atsiskleidžia ne iš karto

Anot specialisto A. Asipavičiaus, būsto ieškantys pirkėjai pirmiausiai kreipia dėmesį į tai, ar jis erdvus, šviesus ir šiltas. Visada suvilioja ir gera kaina. Susižavėję šiais privalumais, būsimi naujakuriai dažnai pamiršta įvertinti trūkumus, kurie išryškėja tik kurį laiką pagyvenus bute. Pavyzdžiui, pamirštama apskaičiuoti laiką, kurį reikės skirti kelionėms iš namų į darbą, mokymosi įstaigą ar kitas kasdienes vietas.

„Visai neseniai pardaviau merginos butą, kuris jai labai patiko, nes buvo jaukus, tačiau netenkino atoki vieta. Klientei pabodo rytais stovėti automobilių spūstyse ir valandą keliauti iki darbo. Didžiąją laisvo laiko dalį ji praleisdavo mieste, tad naująjį būstą išsirinko Naujamiestyje, kur viską lengva pasiekti ir be automobilio“, – pasakoja nekilnojamojo turto ekspertas.

Jis pastebi, kad šis Vilniaus rajonas jau kelis metus iš eilės yra vienas populiariausių tarp pirkėjų. Į Naujamiestį atsigręžia ir naujų butų vystytojai. Šioje miesto dalyje šiuo metu statomas ir skandinaviško stiliaus daugiabučių namų kompleksas „Birželio namai“. Pasak A. Asipavičiaus, vieta patraukli dėl to, kad nuo Senamiesčio yra nutolusi vos 10 minučių, šalia – parduotuvės, mokymo įstaigos, darželiai, kavinės ir kitos miesto žmogui reikalingos įstaigos, Vingio parkas.

Dar vienas dažnai tik po kurio laiko atsiskleidžiantis būsto trūkumas – prasta garso izoliacija, kuri priklauso nuo buto konstrukcijos, tad šią prieš įsikeliant taip pat reikėtų atidžiai išanalizuoti. Kaip sako A. Asipavičius, naujai pastatytame objekte patikrinti garso izoliaciją galima gana paprastai. Pakanka nueiti į greta esantį laisvą būstą ir sukelti triukšmą: pašokinėti, pašūkauti, tai leis matyti, kiek butas pralaidus garsui.

Į ką atkreipti dėmesį pirmiausia?

Nekilnojamojo turto specialisto teigimu, šiuo metu didžioji dalis butų vystytojų nurodo, kad parduoda būstą su daline apdaila, tačiau svarbu iki galo išsiaiškinti, kas turi būti įrengta, o kas užkraunama ant būsimų gyventojų pečių.

„Pavyzdžiui, „Birželio namuose“ butai parduodami parduodame su daline apdaila. Juose išvedžiota elektros instaliacija, todėl pirkėjui belieka įrengti rozetes. Tačiau žinau atvejų, kai sienos būna tik nutinkuotos, numatytos vietos, kur turėtų būti rozetės, bet elektros tinklo išvedžiojimu tenka pasirūpinti pačiam pirkėjui, o tai reiškia papildomas kelių tūkstančių eurų investicijas“, – kalba A. Asipavičius.

Naujakuriams dažnai tenka nusivilti ir dėl neįrengtos rekuperacinės vėdinimo sistemos, kuri privaloma A energetinės klasės būstuose. Specialistas pamena atvejį, kai būstą įsigiję pirkėjai tik po kurio laiko pastebėjo, kad sutartyje nurodyta sąlyga, jog šią sistemą turės įsirengti patys. Taigi papildomai į butą teko investuoti apie tris tūkstančius eurų.

„Šiuo metu daug dėmesio skiriama pastatų sandarumui ir garso izoliacijai, todėl renkantis naujus namus tikrai svarbu atkreipti dėmesį, kaip įrengtos šios sistemos. Pavyzdžiui, galima pasižiūrėti, kokių įmonių medžiagos yra naudojamos, paieškoti apie jas daugiau informacijos. Jei vystytojas naudoja pigiausias medžiagas vienoje vietoje, tikėtina, kad ir visas objektas bus pastatytas iš kuo pigesnių, prastos kokybės medžiagų“, – patirtimi dalijasi A. Asipavičius.

Galiausiai, pašnekovo įsitikinimu, naujakuriams reikėtų pasidomėti ir projektą vystančia įmone. Juk vystytojas yra užsakovas, keliantis reikalavimus darbų vykdytojams. Tad jis užduoda toną visam projektui – ar tai bus kuo pigiau ir greičiau pastatytas objektas ar namai, tapsiantys vystytojo vizitine kortele.

TOP naujienos

Pas mus surinktas plastikas – tiek perdirbimui, tiek šilumos energijai išgauti

Lietuvoje surinktos plastiko atliekos šildo lenkus arba vėl sugrįžta iš Kinijos ar ES šalių pavirtę naujais gaminiais. Nuolat kalbant apie rūšiavimo ir perdirbimo svarbą, neretai...

Šimtmetį švenčianti Lietuvos kariuomenė – drąsos ir ryžto pavyzdys

Šeštadienis, lapkričio 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė stebėjo Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečiui skirtą šalies ir užsienio sąjungininkų paradą. Tokio dydžio ir...

Pirmąkart Lietuvoje koncertuosianti atlikėja Nargiz kausto dėmesį vizualiai ir energetiškai

Laisvę spinduliuojanti neįprastos, epatažinės išvaizdos ir ypač gilaus bei sodraus balso savininkė Nargiz į savo koncertus visame pasaulyje sutraukia minias etno ir roko muzikos...

Pedagogams numatomi didesni atlyginimai

Pagaliau Švietimo ir mokslo ministerija susiruošė beveik mėnesį nežinioje buvusiai švietimo bendruomenei paaiškinti, kaip ir nuo kada keisis mokytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų darbo...

Ar žinojote: šaldytuve ne vieta ne tik pomidorams, bet ir agurkams!

Sudžiūvęs sūris, susiraukšlėjęs pomidoras ar šaldytuvo kamputyje užmirštas pakelis pieno, kurio galiojimas yra „ant ribos“, į šiukšliadėžę keliauja be gailesčio. Viena iš priežasčių, kodėl maistas mūsų namuose išsilaiko kur kas trumpiau negu galėtų, –...

Drąsus sprendimas padėjo atrasti save: po motinystės atostogų moteris kardinaliai pakeitė gyvenimą

Lietuvos moterys yra vienos labiausiai išsilavinusių Europos Sąjungoje, tačiau joms iki šiol sunku suderinti šeimą ir mėgstamą darbą ar karjerą – tarp visų šalies vadovų jų yra apie 40 proc., o atlyginimai vis dar...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS