„Drakonų” valčių lenktynėse – azartas ir dalyvių gausa

336

Aštuntą kartą Jūros šventės metu Danės upėje susirungs beveik pusšimtis komandų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rengiamose „drakonų” valčių lenktynėse. Savo jėgas lenktynių dalyviai jau išbandė ketvirtadienio treniruotėse, kurios tęsis ir penktadienį.

„Drakonų” valčių lenktynėse šiemet dalyvauja 44 komandos su 460 dalyvių, kurios varžysis dėl Uosto direkcijos taurės. Tai yra gausiausios iki šiol buvusios varžybos, kurios pastaruoju metu yra įgavusios tarptautinį mastą.

„Kiekvienais metais susidomėjimas šiuo renginiu auga, net negalime priimti visų norinčių, nes yra tam tikras limitas. Patys juokaujame, kad šiam renginiui nebereikia jokios reklamos. Iš tikrųjų, tai jau yra didelio masto, tarptautinis renginys, kasmet sulaukiame vis daugiau komandų iš kitų valstybių, o šių metų naujokai iš užsienio – tai Liepojos komanda ir Dragūnų bataliono svečiai iš Portugalijos”, – sako lenktynių organizatorė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus specialistė Irina Novikova.

Tarp dalyvių nemažai uosto įmonių atstovų, lenktynėse, kaip ir kasmet, dalyvauja ir Uosto direkcijos komanda. Pagal taisykles, lenktynėse negali dalyvauti tik profesionalūs irkluotojai bei nepilnamečiai.

Anot I. Novikovos, jau treniruotėse akivaizdu, kad komandos dega azartu ir puikiu nusiteikimu. Šios lenktynės sutraukia ne tik gausų būrį pačių dalyvių, bet ir didžiules palaikymo komandas bei daugybę žiūrovų. Tad, anot organizatorių, čia netrūksta nei azarto, nei gerų emocijų.

Penktadienio treniruotė prasideda 8 valandą ryto ir tęsis iki 22 valandos. O šeštadienį nuo 11 val. startuos pačios lenktynės, kurios vyks Danės upėje nuo Gluosnių skersgatvio iki burlaivio „Meridianas”. Trasos ilgis – 500 m. Lenktynes vakare vainikuos nugalėtojų apdovanojimai šalia burlaivio „Meridianas”.

Nijolė Dvarionaitė-Milkintienė
Rinkodaros skyrius
VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija