Gyventojų pajamų deklaracija: kaip mobilusis padės tai padaryti greičiau ir paprasčiau

262

Kartais gyventojų pajamų deklaravimo procesas bei kiti su mokesčiais susiję dalykai atrodo painūs ir suprantami tik pačių valstybinių įstaigų darbuotojams. Todėl Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) sukūrė programėlę „e.VMI“, kuri turėtų supaprastinti pajamų deklaravimo procesą.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, išmėgino programėlę ir pasidalino savo patirtimi.

Kaip tai veikia?

Į savo telefoną parsisiųskite programėlę „e.VMI“. Tuomet prisijunkite prie jos vienu iš trijų pateiktų būdų (apie juos išsamiai – kiek vėliau). Telefono ekrane išvysite 8 skiltis, pasirinkite „EDS deklaracijos“, o atsidariusiame lange – „Pajamų deklaravimas“.

Naujame lange pamatysite suformuotas preliminariąsias pajamų deklaracijas. Pasirinkite naujausią mokestinį laikotarpį ir užpildę deklaracijos formą, pateikite ją peržiūrai. Vėliau gausite pranešimą apie priimtą deklaraciją, kurį peržiūrėti taip pat galėsite programėlėje. Štai ir viskas.

Prisijunkite jums patogiausiu būdu

Kaip minėta aukščiau, prie „e.VMI“ galima prisijungti trimis būdais. Pirmasis – autentifikavimo telefonu kodas, kurį sugeneruosite, prisijungę prie internetinės „Mano VMI“ sistemos. Kartą sugeneravus kodą, juo galėsite naudotis ir „e.VMI“ programėlėje.

Antrasis – su VMI sistemos suteiktais prisijungimo duomenimis, kuriuos taip pat gausite „Mano VMI“ sistemoje.

Trečiasis būdas – mobilusis parašas, kurį jums gali suteikti artimiausias „Tele2“ salonas. Jungiantis su juo, užteks įvesti tik specialų „sPIN“ kodą. Beje, su mobiliuoju parašu galėsite prisijungti prie el. bankininkystės, valstybinių paslaugų portalų ir sudaryti elektronines sutartis, nes tokiu parašu pasirašyti dokumentai turi tą pačią teisinę galią, kaip ir pasirašytos ranka.

Kitos praversiančios „e.VMI“ funkcijos

Programėlės pagalba galite ne tik deklaruoti pajamas, bet ir naudotis kitomis naudingomis funkcijomis. Pavyzdžiui, jei planuojate pradėti individualią veiklą, su programėle „e.VMI“ ją užregistruosite vos kelių mygtukų paspaudimu.

Taip pat galėsite lengvai skirti 2 proc. pajamų mokesčio paramą savo pasirinktiems labdaros gavėjams. Programėlėje matysite ir visus iš VMI gautus pranešimus, galėsite patikrinti savo mokesčių balansą, rasite visus viešus duomenis apie mokesčių mokėtojus bei mokesčių mokėjimui reikalingą informaciją. Taipogi, programėlėje rasite įvairių mokesčių skaičiuoklių.

„e.VMI“ programėlė veikia tiek su „iOS“, tiek ir su „Android“ operacinėmis sistemomis.

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius