9.5 C
Birštonas
2024 / 03 / 29

Jaunas verslas Lietuvos kurorte: iššūkiai ir tikslai

Ar jau skaitėte?

„Coffee Hill Anykščiai“ vadovas Gytis Šapokas.

Apie Lietuvos grožį ne veltui tiek kalbama: gausybė lankytinų vietų, neatrastų vietovių, pribloškiančios gamtos, tautiško maisto, kultūros ir pramogų. Nieko keisto, tai aplankyti vilioja ne tik pačius lietuvius, bet ir užsienio svečius. Dėmesį ypač patraukia nuolatos augantys ir tobulėjantys kurortai. Vieni jų – Aukštaitijos perlu vadinami Anykščiai. Tačiau savo veiklą pradėti viename iš kurortų nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti.

- Reklama -

Anot savo gimtajame mieste kavinės duris pravėrusio „Coffee Hill Anykščiai“ vadovo Gyčio Šapokos – reikia pasiruošti iššūkiams, tačiau juos įveikti verta.

Paklaustas kodėl savo verslo startui pasirinkimo būtent šį kurortą, kavinės savininkas teigia, jog šis miestas turi asmeninę vertę.

„Kiekvieną kartą parvykęs į Anykščius mačiau, kaip gražėja ir keičiasi mano gimtasis miestas. Pagalvojau, kad atėjo laikas mano miestelėnams ir, aišku, miesto svečiams, pasiūlyti kokybiškos kavos. Tokios, beje, nuolatos pasigesdavau. Mintis apie tokią veiklą mano galvoje sukosi jau prieš gerus metus, o patirtis įgyta privataus verslo sektoriuje pastūmėjo prie šios idėjos įgyvendinimo.

Be to, dažnai tekdavo išgirsti nusiskundimų, jog šiame kurorte, nepaisant gausaus lankytojų ir turistų skaičiaus, trūko maitinimo įstaigų, kavinių, ar tiesiog vietos praleisti laiką. Todėl įsiklausęs į gyventojų ir miesto svečių norus aš įkūriau kavos namus. Jie pasiekiami visiems – įsikūrę Kultūros centre“, – pasakojo kavinės vadovas.

Anot G. Šapokos maži Lietuvos miesteliai verslui gali ir padėti, ir pakenkti. Norint pradėti verslą reikia iš anksto atsižvelgti į visus galimus sunkumus ir įsigilinti į išsikeltus tikslus.

- Reklama -

„Didžiausias iššūkis, aš esu pats sau. Tačiau kalbant rimtai – mažas miestelis turi trūkumų ir privalumų. Pirma, svarbiausia, mano nuomone, yra idėja, kuria reikia patikėti. Antra – kokybiškos paslaugos. Ir trečia – noras tobulėti bei prisitaikyti. Žinoma, pirmieji žingsniai būna patys sunkiausi, tačiau tai užgrūdina ir padarytos klaidos išmoko jų nekartoti ateityje.

Esminis skirtumas, kuriant verslą mažame mieste ir dideliame tas, jog reikia prisitaikyti prie rinkos ir klientų poreikių. Nuosekliai įvertinti galimas grėsmes bei nuodugniai išsiaiškinti, kokie mažo miestelio klientų reikalavimai. Be to, nereikia visko norėti iš anksto. Iškelti tikslai pasiekiami tik bėgant laikui“, – dėstė Gytis Šapoka.

Esminis patarimas, kuriuo dalinosi jaunasis verslininkas – siekti geriausio.

„Esame gana maža, bet stipri komanda. Šiuo metu kavinėje „Coffee Hill Anykščiai“ dirba du baristos ir aš. Tačiau ateityje planuojame plėstis. Nepaisant to, tikime, jog galime nustebinti savo klientus. Ruošiame tik labai kokybišką kavą, vaišiname kokybiška ir skania konditerija. Tad ką galiu patarti – nepaisant vietos, ar susiklosčiusių aplinkybių, jokiu būdu nenuleisti savos kartelės ir klientams pateikti tik geriausią“, – sakė G. Šapoka.

Pasidomėjus apie jauną verslą Anykščiuose, miesto verslo informacinis centras atskleidė, kad verslo vystymo galimybės priklauso tik nuo plėtojimo srities, o gerai apgalvota verslo idėja – nešti pelną.

„Įkuriamo ar startuojančio verslo sąlygos yra vienodos tiek regionuose, tiek didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Vystymo galimybės priklauso nuo verslo srities, klientų skaičiaus. Natūralu, kad regione klientų skaičius yra ženkliai mažesnis, tačiau įvertinus šiuos aspektus pradėti verslą mažame mieste – pravartu.

Pavyzdžiui, jeigu pasirenkama tokia verslo rūšis, kuri paklausi Anykščių rajono gyventojams bei atvykstantiems lankytojams, tada, sakyčiau, verslą pradėti verta. Be to, nesusidursite su konkurencija ar ši bus minimali.

Taip pat, manau, kad kiekvienas verslininkas prieš pradėdamas verslą turi gerai įvertinti rinkos paklausą savo tiekiamoms paslaugoms. Pravartu pasidomėti ir čia jau sėkmingai veikiančio verslo veikla“, – teigė VšĮ Anykščių verslo informacinio centro vadovė Renata Gudonienė.

Taigi, galima daryti išvadą, jog verslą gali pradėti bene kiekvienas. Tokių jaunų, sėkmingai veikiančių verslų Anykščiuose šiuo metu yra aštuoni. Šis skaičius kiekvienais metais auga.

Parengė: Austėja Matusaitė.

Nuotr. asmeninio archyvo.

TOP naujienos

Kam Lietuvos jaunuoliai išleistų atliekamas lėšas?

Vienos Lietuvoje veikiančios skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės iniciatyva vykdytos gyventojų apklausos duomenimis, 28 proc. Lietuvos jaunuolių mano, kad jų finansinė padėtis per dvylikos mėnesių...

Tyrimas: lietuvių mityba gerėja, bet štai ko galėtume pasimokyti iš estų

Pirmą kartą Baltijos šalyse „Arimex” užsakymu vykdytas riešutų ir džiovintų vaisių kategorijų tyrimas atskleidė įdomius vartotojų užkandžiavimo įpročius. Kuo mūsų ir kaimyninių šalių gyventojų...

Geriausias Lietuvos vairuotojas atskleidė auksinę vairavimo taisyklę

Antrus metus iš eilės geriausio Lietuvos vairuotojo titulą iškovojęs Kęstutis Taškūnas teigia, kad mūsų šalies vairuotojai žino kelių eismo taisykles ir moka elgtis tipiškose...

Vyriausybė dar vienu sprendimu lengvina biurokratinius kelius verslui ir visuomenei

Vyriausybė nusprendė supaprastinti Geresnio reguliavimo priežiūros komisijos, vertinančios ir mažinančios valstybės bei savivaldybių institucijose esančią administracinę naštą, veiklos organizavimą. „Turime užtikrinti tokį viešąjį sektorių, kuris...

Perkantiems būstą: kiek atlyginimų jis kainuos Baltijos ir kitų Europos šalių gyventojams?

Kaip greitai sukaupti reikiamą sumą būstui – aktualu ne vienam jaunam, o dažnai ir vyresniam, svajojančiam apie pirmuosius nuosavus namus. Tiesa, įsigyti tokį brangų pirkinį išties sudėtinga misija, tačiau kuriems: Baltijos šalių, Skandinavijos, Ukrainos...

Geras vertėjas – koks jis?

Kalba susiformavo neveltui, juk tai pagrindinė žmonių komunikacijos priemonė, padedanti rasti draugų, patirti naujų patirčių, mokytis ir keliauti. Pasaulyje yra daug įvairių kalbų, tikinama, kad šiuo metu jų yra apie 7000. Skirtingų kalbų gausa...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS