Kaip idėją paversti verslu?

269

20160324 (6)Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje gerąja verslo patirtimi dalijosi kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas, žinomas Makaliaus slapyvardžiu, unikalaus švenčių planavimo ir rankdarbių verslo įkūrėja Simona Paulauskienė (Dekoromagija.lt) bei populiaraus internetinio knygyno atstovė Violeta Tamašauskienė (Knygos.lt). Renginio dalyvius kalbino televizijos laidų vedėjas Rolandas Vilkončius.

Makalius aistrą keliauti pavertė sėkmingu verslu

Mėgstantiems keliauti žmonėms Makaliaus vardas yra gerai žinomas. Iš pradžių tai buvo internete apie keliones pasakojusio paauglio slapyvardis, vėliau tapęs pravarde ir nebrangių kelionių verslo ženklu.

„2009 m. įkūriau tinklaraštį Makalius.lt, kuris išpopuliarėjo. Atėjo metas užsidirbti pinigų, nes jie patys krito man į rankas“,– pasakojo Makalius.lt įkūrėjas Rimvydas Širvinskas. Renginio metu jis pasidalijo savo sėkmės istorija ir patirtimi, kaip pradėti verslą. Makalius aistrą keliauti pavertė sėkmingu verslu – įkūrė kelionių agentūrą, o jo kelionių portalas Makalius.lt šiuo metu yra didžiausias tos tematikos portalas Lietuvoje.

Knygos.lt: reikia suprasti savo klientus ir jų poreikius

„Pamatėme, kad lietuviai ieško bent vieno internetinio knygyno, kuriame būtų visos lietuviškos knygos. Taip gimė Knygos.lt idėja“. Knygyno atstovė Violeta Tamašauskienė susitikimo metu pasidalijo patirtimi, kaip įkurti tokį verslą, papasakojo, kaip prasidėjo Knygos.lt veikla.

Pasak Violetos Tamašauskienės, portalo Knygos.lt stiprybė – jo darbuotojai, kurie, patys būdami aistringi skaitytojai, puikiai supranta savo klientus ir jų poreikius. „Mes mylime, skaitome ir perkame knygas, kurias parduodame, todėl žinome, kad knygos pirkimas skaitančiam žmogui yra šventė, kurios neturi temdyti jokie nesklandumai“.

Dekoromagija.lt – veikla, gimusi iš širdies

„Kai pirmą mėnesį uždirbau tiek, kiek gaudavau darbe, pagavo azartas, įkvėpimas, atsirado daug idėjų“,– teigia Dekoromagija.lt įkūrėja Simona Paulauskienė. Anksčiau dirbusi telekomunikacijų bendrovės vadove, po motinystės atostogų suprato, kad vis dėlto kūryba jai svarbesnė nei karjera, ir pradėjo dirbti savarankiškai. Dabar rankdarbiai yra ne tik jos pomėgis, bet ir pagrindinis pajamų šaltinis.

Dekoromagija.lt – tai verslios mamos, patekusios į rankdarbių pasaulį, istorija. Tai veikla, kuri gimė iš širdies, prasidėjo nuo šeimos ir subrendo galvoje per keletą metų. Verslo įkūrėja Simona Paulauskienė papasakojo, kodėl verta atsisakyti vadovo posto, kad galėtum įgyvendinti savo verslo idėją.

Projektas „(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau“

„(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau“ – tai elektroninių paslaugų ir verslumo skatinimo projektas, kurio dalyviai gali tobulinti savo skaitmenines, verslumo ir finansines kompetencijas. Projekto mokymai ir susitikimai su e. verslo atstovais tiesiogiai transliuojami Kauno apskrities, Birštono ir Raseinių savivaldybių viešosiose bibliotekose ir jų filialuose įrengtose vaizdo transliacijų studijose.

Projekto „(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau“ susitikimų su e. verslo atstovais ir mokymų įrašų archyvą rasite: http://kvb.lt/lt/4384

Kitas verslumo projekto „(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau“ susitikimas su e. verslo atstovais Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyks gegužės 12 d.

Diana Poliakovaitė
Viešųjų ryšių specialistė
Kauno apskrities viešoji biblioteka