Kaip nešioti laikrodį?

351

vintazinis-laikrodis-pavasarisLaikrodžiai būna įvairių stilių ir dydžių. Juos gali būti dėvėti tiek vyrai, tiek moterys kaip funkcinį aksesuarą ar elegantišką papuošalą. Nors dėvėti laikrodį priimtina beveik bet kokia proga ir bet kokioje aplinkoje, vis dėlto yra kai kurie pagrindiniai nurodymai, kaip pasirinkti tinkamą laikrodį. Šie nurodymai susitelkia ties laikrodžių rūšimis – koks laikrodis yra tinkamiausias tam tikroje aplinkojei, kaip pritaikyti laikrodį prie aprangos, ir kaip tinkamai jį dėvėti.

Tinkamas laikrodžio dėvėjimas

Nedėvėkite laikrodžio, kurio ciferblatas yra per didelis. Laikrodžio ciferblatas yra matuojamas milimetrais. Vyriškų laikrodžių ciferblato vidurkis yra tarp 34 mm – 50 mm, nors jie gali būti didesni. Niekada neturėtumėte dėvėti laikrodžio, kurio ciferblatas didesnis nei 50 mm. Idealus dydis tiek vyrams, tiek moterims yra 34 mm – 40 mm.

Nuspręskite, ant kurio riešo norite dėvėti laikrodį. Nėra nustatyta, ant kurio riešo turi būti dėvimas laikrodis. Dėvėkite laikrodį ant to riešo, ant kurio Jums atrodo patogiausia. Svarbiausia, kad laikrodis netrukdytų Jūsų judesiams. Paprastai laikrodis nešiojamas ant nedominuojančios rankos.

Dėvėkite laikrodį šalia riešo. Įsitikinkite, kad laikrodis yra virš riešo kaulo (link alkūnkaulio). Kai stovite, Jūsų laikrodis neturėtų būti matomas arba gali būti matoma maža jo dalis. Jei dėvite marškinėlius ilgomis rankovėmis, Jūsų laikrodis turėtų būti visiškai matomas tik tada, kai sulenkiate rankas. Niekad nesidėkite laikrodžio ant marškinių rankogalio.

Laikrodžio dirželis turi būti tinkamas. Laikrodis turi būti patogus, atrodyti natūraliai, bet ne prastai. Dirželį gali prireikti koreguoti, kad jis prisitaikytų prie Jūsų riešo dydžio.

Tinkamo laikrodžio pasirinkimas

Priderinkite laikdrodį prie batų. Jei dėvite formalius batus, laikrodis turėtų būti prie jų pritaikytas. Jei avite sportinius batus, prie jų tinka sportinis laikrodis.

Išsirinkite kasdieninį laikrodį, kurį galėsite nešioti prie laisvalaikio aprangos. Jūsų kasdienis laikrodis turi būti neutralus ir patvarus, kadangi jis yra skirtas dėvėti visur, įskaitant darbą, atsitiktines socialines funkcijas ir kt. Nerūdijančio plieno laikrodis yra tinkamas pasirinkimas, nors gali būti ir kitokios medžiagos.

Dėvėkite oficialų laikrodį tai progai, kuri reikalauja formalios ar proginės aprangos. Tai vestuvės, krikštynos, laidotuvės, oficialūs pietūs, operos ar teatro spektakliai bei kiti oficialūs renginiai.

Oficialūs laikrodžiai paprastai yra gaminami iš tauriųjų metalų (sidabro, aukso, ar platinos), ir gali būti neįtikėtinai brangūs, priklausomai nuo prekės ženklo ir medžiagos .

Daugelis žmonių renkasi laikrodį, pagamintą iš to paties atspalvio kaip ir jų dėvimi papuošalai. Pavyzdžiui, moteris, kuri dėvi platinos vėrinį, norėtų dėvėti platinos, sidabro ar balto aukso laikrodį. O vyras, kurio marškinių sąsagos aukso spalvos, norės dėvėti tokios pačios spalvos laikrodį.

Sportinio laikrodžio dėvėjimas. Jį galite dėvėti kaip kasdieninį laikrodį, kuris pasitarnaus kaip funkcinis įrankis. Sportiniai laikrodžiai gali būti guminiais ar plastikiniais dirželiais, kurie dažnai būna atsparūs prakaitui ar net vandeniui. Dėvėkite sportinį laikrodį, kai Jums reikia sekti laiką, matuoti gylį ar greitį, naudotis kompasu ar kitomis specialiomis funkcijomis. Niekada nedėvėkite sportinio laikrodžio su kostiumu! Atrodysite beskoningai.

Kišeninio laikrodžio tinkamas dėvėjimas.

Pasirinkite tokį kišeninį laikrodį, kuris atitinka Jūsų asmeninį stilių. Kažkada kišeninio laikrodžio nešiojimas buvo įprastas dalykas. Dabar jis įgavo daugiau naujumo, atrodo savitai ir, kas be ko, gali pridėti daugiau charakterio Jūsų išvaizdai. Žinoma, laikrodis turi būti tinkamai nešiojamas. Kišeniniai laikrodžiai dažnai yra perduodami iš kartos į kartą, paveldimi, todėl dažnai turi unikalią istoriją ir sukelia sentimentalius jausmus.

Dėvėkite kišeninį laikrodį prie liemenės. Kišeninį laikrodį turėtumėte įdėti į kišenę, tada laikrodžio grandinėlę perverti per sagos skylutę ir laikrodžio karulį įdėti į kitą kišenę. Tai suteiks Jums subtilią, rafinuotą išvaizdą,

Dėvėkite kišeninį laikrodį su chaki spalvomis ar džinsais. Tiesiog įdėkite savo laikrodį į kišenę, kuri yra patogiausia. Perverkite laikrodžio grandinę per diržo kilpą ir pritvirtinkite jį, palikdami karulį išorėje. Tai apsaugos laikrodį, o tuo pačiu galėsite patogiai pasitikrinti laiką.

Moterys, nebijokite dėvėti kišeninių laikrodžių. Nors paprastai moterys kišeninių laikrodžių nedėvi, tačiau jie gali suteikti išskirtinę išvaizdą. Nešiokite kišeninį laikrodį ant kaklo ar prisekite prie savo marškinių. Jei Jūsų kišeninis laikrodis yra ypač įmantrus, kitų papuošalų turi būti labai minimaliai.