Kitais metais už elektros energiją mokėsime mažiau

203

elektros-lizdas„Vyriausybei pavyko pasiekti, kad kitąmet namų ūkių elektros vartotojams elektros energijos kaina mažėtų iki 5,4 procentų tiems, kurie elektros energiją vartoja iš žemos įtampos tinklų, ir iki 9 proc. buitiniams vartotojams, kurie elektros energiją vartoja iš vidutinės įtampos tinklų. Galutinė kaina paaiškės gruodžio mėnesį, ją nustačius ir patvirtinus Kainų komisijai ir LESTO“, – patikslino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Taip pat matoma elektros kainos mažėjimo galimybė verslui dėl numatomos pigesnės elektros energijos kainos rinkoje, atsiradus galimybei ją importuoti iš Skandinavijos dėl naujos jungties su Švedija.

Elektros kainų mažėjimą pasiekti leido spalį Vyriausybėje priimtas sprendimas dėl mažesnio VIAP poreikio.

Valdant socialdemokratų Vyriausybei nuo 2013 m. elektros energijos kainos gyventojams kasmet nuosekliai mažėja. 2014 m., lyginat su 2013 m., kaina mažėjo 6 proc., 2015 m., lyginat su 2014 m., mažėjo 7 proc. Kainą pavyko sumažinti ir kitiems metams. Nuo 2013 iki 2016 m. VIAP kaina sumažinta net 49 proc., dėl to elektros energijos kaina per minėtą laikotarpį sumažėjo iš viso net 17,6 proc.