0.6 C
Birštonas
2024 / 04 / 23

Lietuvoje renginiai draudžiami vis dažniau, pilkoji zona – kalėdiniai vakarėliai

Ar jau skaitėte?

Photo by JESHOOTS.com from Pexels

Kasmet Lietuvoje įvyksta daugybė koncertų su vietos ar užsienio žvaigždėmis, vasarą pasipila muzikos festivaliai, o artėjančios Kalėdos renginių organizatoriams reiškia neišvengiamą didesnių ir mažesnių vakarėlių bangą. Draudikai savo ruožtu pastebi, kad Lietuvoje į atsakomybę už masinių renginių organizavimą žiūrima vis rimčiau.

- Reklama -

Vienos iš Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės duomenimis, per tris šių metų ketvirčius renginių civilinės atsakomybės draudimo polisų skaičius beveik prilygsta per visus 2017-uosius parduotų polisų skaičiui, o vidutinė draudimo suma išaugo trečdaliu ir sudaro apie 58 tūkst. eurų.

„Lietuvoje masinių renginių bei atvykstančių ar vietos žvaigždžių draudimas nėra toks populiarus bei išvystytas, kaip užsienio rinkose, tačiau vis daugiau renginių organizatorių supranta, kiek daug rizikų ir netikėtumų laukia užsiimant šia veikla ir prisiimant atsakomybę ne tik už renginio dalyvius ir turtą, bet ir galimą poveikį trečiosioms šalims“, – sako Bendrosios civilinės atsakomybės draudimo produktų vadovas Eugenijus Bulavas.

Atsakomybė už atlikėjus paprastai tenka renginio organizatoriui ir nesvarbu, ar tai būtų renginių organizavimo profesionalai ar privati įmonė, rengianti kalėdinį vakarėlį savo darbuotojams.

Pasak E. Bulavo, renginyje atlikėjas yra traktuojamas kaip renginio dalyvis, todėl jam galioja organizatorių turimo civilinės atsakomybės draudimo poliso apsauga.

„Iš savo praktikos pastebime, kad dažniausi nesklandumai renginiuose vyksta dėl žmogiškojo faktoriaus, ypač turint omenyje, kad organizuojant renginį dalyvauja ir daug trečiųjų šalių atstovų. Būtent dėl to galvoti, kad nieko nenutiks, yra tiesiog neatsakinga. Pavyzdžiui, net ir Lietuvoje, kur emocijas reiškiame gana santūriai, yra buvę, kad atlikėjas pasirodymo metu meta kokį nors daiktą į žiūrovus, dėl ko jie gali būti sužeisti, traumuoti“, – tvirtina ekspertas.

- Reklama -

Jo teigimu, apie draudimą ypač atsakingai turėtų galvoti privačių vakarėlių rengėjai, kuriems ši veikla nėra pagrindinė, ir jie nesamdo profesionalų, o atlikėjus kviečia bei pasilinksminimus rengia savo jėgomis. Jei viešų masinių renginių draudimo neretai pareikalauja savivaldos institucijos arba jis yra būtinas pagal tarptautinių organizacijų, klubų ar federacijų taisykles, tai kalėdinės šventės vis dar dažniausiai traktuojamas kaip pasilinksminimas „savų“ rate.

„Privačių kalėdinių vakarėlių sezonas natūraliai pasiskirstė į dvi dalis – prieš Kalėdas ir po Naujųjų metų, dėl to, kad įmonės galėtų gauti norimas patalpas ar užsisakytų numatytą pasilinksminimo būdą, koncertą, atlikėją. Nesvarbu, kokio tipo šventę planuojate, pasirūpinkite ir draudimu. Atsipalaidavęs ir besilinksminantis kolektyvas tikrai nėra ta auditorija, kurią lengva suvaldyti ir užtikrinti, kad nebūtų padaryta žala tretiesiems asmenims ar jų turtui“, – sako E. Bulavas.

Bene garsiausiai Lietuvoje nuskambėjo atvejis, kai 2017 metais per muzikos festivalį Rumšiškių liaudies muziejuje visiškai sudegė keli kultūros paveldo statusą turintys pastatai. Pasak eksperto, tai tik įrodo, kad žmogiškojo faktoriaus rizika yra labai didelė.

„Tokie įvykiai primena, kad visų situacijų numatyti neįmanoma, o nuostoliai gali būti dideli ne tik finansine prasme. Todėl smagu matyti, kad draudžiama vis daugiau renginių, o jų dalyviai gali jaustis kur kas saugesni nelaimės atveju“, – sako E. Bulavas.

Lietuvoje nėra registro, kuriame būtų galima pasitikrinti, ar renginys draustas. Tačiau, pasak draudikų, galima jaustis ramiai dėl didelių viešų renginių, o norint konkretumo – verta kreiptis į organizatorių ir paprašyti jo atsakymo.

Boris Kuzmas
Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje

TOP naujienos

Metus rūkyti, rizika susirgti plaučių vėžiu nebedidėja

Rūkymas ir plaučių vėžys Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis iš viso nuo piktybinių navikų 2013 m. Lietuvoje mirė 7872 asmenys. Iš jų daugiausiai mirė...

Sutriuškintas Wi-Fi: belaidžio interneto revoliucija ar šnipštas?

Pastaraisiais metais mokslininkų ir inžinierių dėmesys nukrypo į populiarią Wi-Fi technologiją – intensyviai ieškoma tobulesnės pamainos. Lapkričio mėnesį pasirodė net keli skirtingų mokslininkų straipsniai,...

Telefonus būtina saugoti ir nuo smėlio – pataria specialistai

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ atkreipia dėmesį, kad prasidėjus tikrajai vasarai itin padaugėjo kreipimųsi dėl išmaniųjų įrenginių remonto. Telefonai daugiausia genda dėl smėlio, drėgmės ar karščio...

Nomeda Marčėnaitė: „Stengiuosi miegoti pasipuošusi“

Charizmatiškoji dailinkinkė-keramikė Nomeda Marčėnaitė iš minios išsiskiria ne tik savo ekstravagantiška išvaizda ir iš akių niekada nedingstančia šypsena, tačiau dažnai ir savo požiūriu į...

Metų mokytojas: telefonų iš vaikų vasarą atimti nereikia

Daugelio šiuolaikinių tėvų galvos skausmas – kaip atimti iš vaikų telefonus ir kompiuterius, o vietoje jų prikalbinti atžalas veikti kažką naudingesnio, pavyzdžiui, sportuoti ar skaityti knygą. Tačiau nereikia skubėti vaikų naudojamų technologijų piešti vien...

Pasirūpinkite vaikų sveikata dar vasarą

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) primena tėveliams pasirūpinti vaikų sveikatos patikrinimu vasarą, nelaukti naujų mokslo metų pradžios. Kiekvienais metais ugdymo įstaigai tėvai turi pateikti ne anksčiau kaip prieš metus išduotą vaiko sveikatos pažymėjimą. Kaip...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS