Pareigūnai įspėja: „būkite atsargūs įsigydami pirotechnikos priemones”

205

„Gyventojai turi būti itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemones. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla asmenų, labai rizikuojate savo sveikata ar net gyvybe. Nepatikrintos, teisės aktų numatyta tvarka nepažymėtos, saugos reikalavimų neatitinkančios pirotechnikos priemonės kelia didelę grėsmę aplink esantiems asmenims”, – gyventojus prieš šventes įspėja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos pareigūnai, vykdydami prevencines priemones, tikrindami asmenis, prekiaujančius fejerverkais, gruodžio 20 dieną nustatė asmenį, neturintį leidimo vykdyti prekybą pirotechnikos priemonėmis. Patikrinimo metu iš asmens paimta 200 vienetų petardų. Asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 127 str., dėl neteisėto vertimosi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla, asmeniui gresia bauda iki 850 eurų. Tokias ir panašias prevencines priemones pareigūnai aktyviai vykdys ir toliau.

Pareigūnai taip pat primena gyventojams, jog tam tikros kategorijos fejerverkų gali įsigyti asmenys sulaikę teisės aktų tvarka nustatyto amžiaus, jaunesniems nei 14 metų asmenis pirotechnikos priemonės įsigyti draudžiama.

Artėjant didžiausioms metų šventėms pareigūnai primena, jog pirotechnikos priemonių negalima naudoti arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriuos rengti savivaldybės taryba yra išdavusi leidimą), naudoti civilines pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį.

Kauno apskr. VPK informacija