3.4 C
Birštonas
2024 / 04 / 19

Pavasaris: natūralūs vitaminai, miegas ir…nedarbingumas

Ar jau skaitėte?

salotosAtėjus gražiausiam metų laikui pavasariui, daugelis susiduria su sveikatos problemomis. Nusilpęs imunitetas, mieguistumas, skilinėjantys plaukai ir nagai, nuolatinis nuovargis ir prasta nuotaika dažnai tampa kasdieniais palydovais. „Camelia“ vaistininkų teigimu, šiuo metu padaugėja ne tik besiskundžiančių sveikata, bet ir jų klausimų dėl profilaktikos bei ligos pašalpos gavimo tvarkos.

- Reklama -

Pavasaris žmogaus organizmui dažnai tampa išbandymų laikotarpiu, nes žiemą dėl prastesnės mitybos bei mažesnio fizinio aktyvumo nusilpstame. Pasak mažų kainų vaistinės „Camelia“ vaistininkės Justinos Sargūnaitės, norint sustiprinti organizmą labai svarbu pasirūpinti tinkama ir subalansuota mityba.

„Norint sustiprinti organizmą, nereikia išlaidauti ir iš karto griebtis vaistinių preparatų- daugelį organizmui reikalingų mikroelementų galima gauti su maistu. Todėl atėjus pavasariui būtina į kasdienį racioną įtraukti šviežius vaisius ir daržoves, kuriuose gausu vitaminų, be to, nepamiršti, jog imunitetą stiprina ir probiotinės bakterijos, kurių galima rasti jogurtuose, pasukose ir kefyre. Tai pat pavasarį reikėtų papildyti vitamino C atsargas, kurio yra ne tik citrinose, bet ir paprikose. Sunokusi raudonoji paprika vitamino C kiekiu pranoksta net citrusinius vaisius. Norint sustiprinti organizmą reikėtų valgyti česnakus ir svogūnus, jie turi gamtinių antimikrobų, kurie, kaip ir antibiotikai, padeda sunaikinti bakterijas. Ir žinoma, nepamiršti tokių produktų kaip medus ir imbieras, kuris pasižymi antioksidantinėmis savybėmis, stiprina imunitetą ir mažina cholesterolio kiekį“,- patarė „Camelia“ vaistininkė.

Ji pažymėjo, kad ne visada su maistu gaunami visi reikalingi mikroelementai, todėl vitaminai ir maisto papildai yra populiarios organizmo stiprinimo priemonės, tačiau vien tik jos nebūtinai duos norimą efektą, nes be atitinkamų gyvenimo būdo korekcijų organizmas jų neįsisavins maksimaliai. J. Sargūnaitės teigimu, gerai savijautai labai svarbu tiek fizinis aktyvumas, tiek poilsis. Todėl nepaisant nuolatinio užimtumo reikėtų nepamiršti skirti laiko pasivaikščiojimams lauke bei miegui.

„Fizinis aktyvus yra būtinas kiekvienam žmogui, nes judėdamas žmogus grūdinasi ir stiprina organizmo atsparumą ligoms. Fizinio krūvio metu pagreitėjusi kraujo apytaka lemia, jog imuninės ląstelės greičiau patenka į visus organus ir audinius ir tokiu būdu greičiau reaguoja į ligų sukėlėjus. Tačiau be fizinio aktyvumo reikėtų nepamiršti kito, žmogaus savijautai itin reikšmingo veiksnio – miego. Mažai miegantys žmonės yra mažiau atsparūs įvairioms infekcijoms, irzlūs ir nuolat jaučiasi pavargę, todėl privalu leisti organizmui kasnakt pailsėti bent jau 7 valandas“, – pažymėjo vaistininkė.

Pavasaris – laikas, kuomet dėl susilpnėjusios imuninės sistemos, didelė dalis žmonių suserga peršalimu, gripu ir kitokiomis ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. „Camelia“ vaistininkė pastebėjo, kad šiuo metu itin aktuali tampa nedarbingumo išmokų gavimo tvarka ir pacientai dažnai klausia ir šių patarimų, todėl specialistė išskiria pagrindinius žingsnius, kuriuos reikia atlikti, norint susirgus gauti nedarbingumo pašalpą:

- Reklama -

Visų pirma, pajutus ligos požymius, reikia kreiptis į mediką, kuris diagnozuos ligą, paskirs gydymą bei išduos elektroninį nedarbingumo pažymėjimą (biuletenį).

Kuomet gydytojas nurodo nedarbingumo periodą, privaloma kreiptis į darbdavį ir informuoti jį, jog susirgote ir neatvyksite į darbą.

Darbdavys savo ruožtu privalo apskaičiuoti ligos pašalpą iš savo lėšų už dvi pirmąsias ligos dienas, sutampančias su Jūsų grafiku bei pateikti užpildytą pranešimą „Sodrai“.

Norint gauti pašalpą iš „Sodros“ biudžeto reikia jai pateikti prašymą. Tai galima padaryti internetu arba nuvykus į „Sodros“ skyrių.

Jeigu gydytojas išdavė medicininę pažymą, ją reikia pateikti darbdaviui.

„Vis dėlto, nedarbingumas ir netikėtai užklupusios ligos gali sujaukti planus ir stipriai nualinti organizmą. Todėl labai svarbu užsiimti profilaktika ir natūraliais būdais nuolat rūpintis savo organizmu, tuomet ne tik sustiprinsite savo sveikatą, bet ir sutaupysite pinigų“,- pabrėžė „Camelia“ vaistininkė.

TOP naujienos

Kuo pakeisti kiaušinius negalintiems ar nemėgstantiems jų valgyti?

Artėjančios šv. Velykos neišvengiamai asocijuojasi su kiaušiniais – tą dieną dažnas iš mūsų jų suvalgome ne tik neįprastai daug. Kiaušiniai naudojami ir gaminant gausybę...

100 eurų metams kiekvienam globojamam seneliui – toks „Maltiečių sriubos“ tikslas

Šiemet senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vyks jau tryliktą kartą, jos tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui. Ir pinigų...

Medikų palaikymo iniciatyva, kvietimas visos Lietuvos maitinimo įstaigoms

Šeimos restoranai „Jurgis ir Drakonas“, bei „Brooklyn Brothers“ solidarizuojasi su Lietuvos medikais, kuriems pasaulinės pandemijos metu tenka didžiulis krūvis ir atsakomybė, ir įsipareigoja šios...

Robotikos entuziastai gręžiasi į gamtą

Robotikos ir tyrimų varžybos FIRST® LEGO League (FLL) kviečia į pirmąsias regionines varžybas jau vasario 11 dieną. Pasaulyje šiose varžybose dalyvauja daugiau nei 255...

Vairuotojai, nesėskite už vairo pavargę!

Rugpjūčio 26 d. apie 7.29 val. Kauno r., Garliavoje, Marijampolės g. nuo Lazdynų g. link Vytauto g. važiavo automobilis „Mitsubishi", vairuojamas 1986 m. gimusio vyro, kuris ties 4 numeriu pažymėtu pastatu išvažiavo į priešingos...

Daugelis mano, kad priešmokyklinio ugdymo tikslas – išmokyti vaiką rašyti vieną kitą raidę

Ankstyvasis ugdymas yra itin naudingas vaiko vystymuisi ir tolesniam asmens gyvenimui, tad pastaruoju metu dauguma Europos šalių privalomąjį mokymosi amžių yra linkusios ankstinti. Šiuos mokslo metus Lietuvoje pasitikome su naujove – privalomuoju priešmokykliniu ugdymu. Lietuvos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS