5.1 C
Birštonas
2024 / 04 / 16

Studentės pasiūlė, kaip saugiai važiuoti su nepažįstamais vairuotojais ir keleiviais

Ar jau skaitėte?

kelionesĮ gimtuosius miestus su socialiniuose tinkluose rastais vežėjais ir keleiviais važiuodavusios Vilniaus universiteto studentės sugalvojo būdą, kaip keliones padaryti saugesnes. Kartu su Bendruoju pagalbos centru (BPC) sukurta sistema „Nonstop.lt”, iškilus pavojui, suteiks galimybę greičiau išsikviesti pagalbą.

- Reklama -

„Norime to ar ne, vežėjų ir keleivių kooperacija, važiuojant iš vieno Lietuvos miesto į kitą, vis aktyvėja. Tokiu keliavimo būdu dažniausia naudojasi jaunimas, nes tai – greitas ir pigus būdas. Tačiau ne visada saugus, nes žmonės leidžiasi į kelionę su nepažįstamais asmenimis, turėdami apie juos tik minimalų kiekį informacijos. „Nonstop.lt”- tai mobilioji aplikacija ir internetinė svetainė, padėsianti keliauti saugiau. Be to, naudotis sistema galima visiškai nemokamai”, – teigia viena idėjos iniciatorių Vaida Lukauskaitė.

Norintys užsiregistruoti šioje sistemoje turės įvesti automobilio valstybinį numerį, nurodyti vairavimo stažą, savo „Facebook” profilį. Registracijos patvirtinimas vyksta mobiliuoju telefonu, todėl sistemoje išlieka ir vartotojo telefono numeris. Taip pat po kelionės galima balsuoti už vežėją ar keleivį, todėl pasirinkdami būsimą bendrakeleivį į vertinimus galės atsižvelgti kiti sistemos vartotojai.

Be to, registruojantis kelionei galima plačiau pasidomėti ne tik vairuotoju, bet ir kitais kelionei užsiregistravusiais ekipažo nariais. Organizuojant keliones socialiniu tinklu „Facebook” tokios galimybės nėra, beje, dažnai būtent kiti keleiviai tampa nemaloniomis staigmenomis.

„Norėdami užtikrinti saugumą svarbiausias funkcijas įdiegėme mobiliojoje programėlėje. Joje yra SOS mygtukas, įdiegtas bendradarbiaujant su BPC. Įtariant, kad gali kilti pavojus sveikatai ar gyvybei, pavyzdžiui, matant, kad vairuotojas suka į nuošalią vietą, nuspaudus mygtuką, BPC iš karto gauna žinutę su kelionės maršrutu, vartotojo buvimo koordinatėmis (jos atnaujinamos kas 5 minutes), vežėjo ir keleivio vardais bei pavardėmis ir automobilio valstybiniu numeriu”, – teigia V. Lukauskaitė.

Jei SMS žinutės siuntimo metu telefone veikia interneto ryšys, BPC elektroniniu paštu papildomai gauna visą „Nonstop.lt” sistemos turimą informaciją apie vairuotojo ir keleivio keliones, susirašinėjimus, vertinimus ir t.t.

- Reklama -

„Norėčiau pabrėžti, kad tokios kelionės gali būti pavojingos ne tik keleiviams, bet ir vairuotojams. Juk niekada negali žinoti, kas sėdi tavo automobilyje, tad mobilioji programėlė naudinga ir vienai, ir kitai pusei”, – pastebi V. Lukauskaitė.

„Jau vien tai, kad tiek vežėjas, tiek ir keleivis iš anksto žinos vienas kito duomenis ir apie numatomą kelionę galės pranešti savo artimiesiems, suteiks saugumo važiuojant. O kilus pagrįstam įtarimui apie vairuotojo arba keleivio nusikalstamus ketinimus bus galima susisiekti su BPC ir išsikviesti pagalbą”, – sako BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.

BPC įspėja, kad už melagingus pavojaus signalus naudojantis šia programėle grės tokios pat baudos kaip ir už melagingus iškvietimus telefonu.

Kol kas programėle gali naudotis tik mobiliųjų įrenginių su „Android” opracine sistema savininkai, tačiau neilgai trukus planuojama sukurti ir versiją „iOS” operacinei sistemai.

Vaida Lukauskaitė
„Nonstop.lt” idėjos autorė

TOP naujienos

Šeimos gydytojas: pacientai ligas linkę diagnozuoti interneto pagalba

Šeimos gydytojas Gintaras Noreika sako, kad internetas ir socialiniai tinklai pastaruoju metu yra tapę pagrindiniu pacientų žinių šaltiniu – ten jie semiasi įvairios informacijos...

Buto remontas vasarą: rizikuojate permokėti ir pervargti

Atėjus vasarai ir atostogų metui, dažnas iš mūsų nusprendžia dalį jų skirti namų remontui. Kartais tam paaukojamas ir visas suplanuotas poilsis, nesirūpinant gera savijauta....

Per šalčius tinkamai pasirūpinkite savimi

Šiaulių visuomenės sveikatos biuras rekomenduoja, kaip elgtis gyventojams žiemą, kad šalti orai, sniegas ir pūgos kuo mažiau paveiktų įprastą gyvenimą ir netaptų nelaimės priežastimi. Jei...

Valentino diena kitaip: trys skirtingi įvaizdžiai

Raudona aptempta suknelė, raudoni aukštakulniai, rausvi aksesuarai – atsibodę ir banalūs Šv. Valentino dienos atributai? Kasmet daugelis jaunų merginų ir moterų paskęsta Valentino dienos...

Virtos dešros evoliucija: nuo tarybinės daktariškos iki įvairių skonių dešrų kolekcijos

Visų puikiai žinoma „Daktariška dešra“ gaminama daugiau kaip aštuoniasdešimt metų, tačiau ar ji tokia pati, kaip anuomet sovietiniais laikais, kai ji buvo gaminama pagal specialią dokumentaciją ir buvo ne visiems prieinama? Ar jos sudėtis...

Suomiai užfiksavo padidėjusi radioaktyvumą

Suomijos radiacinę ir branduolinę saugą reguliuojanti institucija (STUK) išplatino pranešimą žiniasklaidai, kad š. m. kovo 3 ir 4 dienomis Helsinkyje paimtuose atmosferos oro mėginiuose buvo nustatytas didesnis cezio radionuklido Cs-137 aktyvumas, kuris kubiniame metre...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS