Kėdės — nesenstanti ir nepakeičiama  interjero detalė

27

kedePagrindinės tendencijos ir naujovės trumpai.

Interjero dizaino tendencijos tobulėja kasdien. Norėdami neatsilikti, ne tik sekame naujienas, bet ir kuriame savas namų interjero interpretacijas. Keičiame sienų spalvas, tekstūras, bandome eksperimentuoti šviesomis ir siluetais. Tačiau, pagrindinis akcentas, išsklaidantis abejones ir sudedantis visus taškus ant „i“ —  baldai. Tai, kokius baldus pasirenkame ir kaip juos deriname su bendru kambario ar namo interjeru, atskleidžia šeimininko stiliaus suvokimą ir jo charakterio bruožus.

Kėdės — paprastas, tačiau neprastas interjero sprendimas.

Galima išgirsti nemažai nuomonių, kad kėdė nėra svarbiausias baldas namuose. Tačiau, daugelis interjero dizaino specialistų tam, neabejotinai, paprieštarautų. Kėdės yra vienas pagrindinių baldų, esančių visuose namuose, be išimties. Juk kiekvienoje virtuvėje ir valgomajame stovi kėdės. Svetainė, darbo ar vaikų kambarys taip pat sunkiai įsivaizduojamas be šio baldo. Taigi, pirmiausia, kėdės yra funkcinis baldas, kuris palengvina buitį. Antra, kėdės suteikia patogumo ir komforto jausmą. Juk niekam nepatiktų prabangią vakarienę valgyti ant šaltų grindų, o darbo reikalus tvarkyti atsistojus šalia stalo. Taigi, kėdės mums  reikalingos ne tik kasdienėms veikloms, bet ir patogesniam gyvenimui. Trečioji kėdės funkcija — vizualinė. Patogumas suderintas su norimu kėdės dizainu yra tobuliausias subtilaus interjero sprendimas.

Kėdės suteiks namams išskirtinį charakterį.

Niekas nepaprieštaraus, kad kėdė yra puikus ir nesenstantis interjero akcentas. Nuo neatmenamų laikų puošniausias kėdes demonstruodavo menėse, svečių kambariuose, svetainėse, teatrų ložėse kaip prabangos, išskirtinio skonio ir elegancijos ženklą. Tokia tendencija išliko iki šių dienų. Kurdami savo namų interjerą pabrėžiame tam tikras detales, suasmeniname ir unikalizuojame erdves, tam puikiai pasitarnauja kėdės.

Kėdės pagal šeimininką. Kaip pasirinkti?

Klasika, klasika ir dar kartą klasika. Žmogus, kuris mėgsta subtilumą, eleganciją ir gali didžiuoti rafinuotu skoniu visada pasirinks tai, kad per amžius laikoma vertybe. Tai — klasikinio stiliaus kėdės. Šio žmogaus interjeras rėkte rėkia: „Esu klasikos gerbėjas ir tuo didžiuojuosi.“ Klasikinės kėdės modelis pasirenkamas labai kruopščiai. Dažnai, tokiose namuose stovi daug antikvarinių baldų, todėl kėdės taip pat nėra išsimtis.

Balta šviesa naujovėms. Tai, kas nauja visada patrauklu. Nestandartinių sprendimų gerbėjams pats geriausias pasirinkimas — modernaus dizaino kėdės. Netradicinės formos, ekstravagantiški raštai ir spalvos, tai jauno, energingo ir drąsaus žmogaus interjero akcentas.

Aukso viduriukas. Nemėgstantiems išsiskirti ir ieškantiems neutralaus interjero sprendimo, kuris vizualiai pagyvintų namų aplinką, suteiktų jaukumo ir lengvo žavesio reikėtų rinktis universalias kėdes. Tokie modeliai dera prie įvairių interjero sprendimų ir nereikalauja tikslių bei griežtų detalių. Nemėgsti išsiskirti? Dievini jaukų, bet tradicinį stilių? Universalios kėdė kaip tik tau.

Kokias interjero madas diktuos ateitis?

Modernėjanti visuomenė reikalauja pokyčių įvairiose srityse. Interjeras taip pat nėra išimtis. Kėdės, kaip vienas populiariausių baldų, nuolat keičiasi ir tobulėja. Kėdžių kūrėjai nesiliauja stebinę netradiciniais kontūrų ir tekstūrų sprendimais bei futuristinėmis metamorfozėmis. Tai, ko gi tikėtis ateityje? Atsakymas labai paprastas: tikėtis galima visko. Kaip teigia daugelis interjero dizainerių, kėdžių evoliucija įgauna pagreitį ir ateityje galime tikėtis pačių netikėčiausių modelių iš įvairiausių medžiagų. Kėdės stebins ne tik eklektiškais sprendimais, bet ir gamybos technikomis, o viską vainikuos tobulas patogumo ir išskirtinės išvaizdos derinys.